Painutatud vineer on kihiline materjal, mis valmistatakse õhukeste puitlehtede ehk spoonide kokkuliimimise teel. Spooni kihtide arv sõltub detaili paksusest ning kihid asetatakse üksteise suhtes risti kiudude suunaga. Kihtide üksteise suhtes risti asetamine annab vineerile iseloomuliku triibulise serva. Vineer on hinnatud tänu oma tugevusele ja stabiilsusele. Painutatud vineerist tooted on mööblitööstuses kõrgelt hinnatud tänu hea välisilme ja ökoloogilisuse poolest.

 

Keskkond ja kvaliteet   

Spoonikihtide liimimisel ja pressimisel kasutame ülimalt madala (0,1%) formaldehüüdi sisaldusega niiskuskindlat liimi. Kasutame vaid parimatele standarditele vastavat spooni – toodetud FSC või PEFC sertifitseeritud puidust. Kasutame peamiselt 1,4mm kasespooni, mis on toodetud Eestis.

 

Pinnakattematerjalid      

Kuumpressimisel saab kasutada pinnakattematerjaliks tava kasespooni, väärispooni või laminaati. Pinnakattematerjal annab vineerile soovitud  vastupidavuse ja välisilme.

 

Kasespooni kvaliteet  

A – Parim võimalik kvaliteet. Puuduvad oksakohad ja värvimuutused.

B – Lubatud kinnised oksad ja värvimuutused.

C – Lubatud oksakohad ja defektid. Kasutamiseks välisilme osas vähenõudlikes kohtades ja sisekihtides.

 

Ladustamine  

Puit on elav materjal ja olenevalt niiskusest hoiustamise tingismustes, võib mõjutada vineeri kuju ja mõõte. Vältimaks niiskuse mõju vineeridele tuleb vineerid hoida kinnises pakendis peale töötlemist. Toode tuleb hoida kinnises pakendis kuni tootmises kasutamiseni. Sisetingimustes temperatuur võib maksimaalselt olla kuni 30kraadi.

 

Kasevineeri kaal     

700 kg/m3 (+/- 50 kg)

 

Tüüpilised miinimum painduvus raadiused painutamisel õhukese (0,6mm) väärisspooniga

Paksus 4,5mm 7mm 10mm 12mm
Min. raadius 25-30 30-40 40-50 50-60